Ev ve iş yerlerimizde en çok karşılaştığımız problemlerden birisi lavabo tıkanması. Peki, tıkalı lavaboyu nasıl açarım sorusunu sıkça sorduğunuzu tahmin edebiliyoruz bu yazımızda sizlere tıkalı lavabo açma konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Tıkalı lavaboyu nasıl açarım kimlerden destek almalıyım?

Lavabolar genellikle, saç, kıl, atıklar, yağ ve buna benzer ürünlerin birikip giderleri tıkaması sonucunda bu tür problemlerle karşılaşıyoruz. Tıkalı lavabo açmak için birçok kimyasal ürün çıkmış olsa da bu ürünler her zaman %100 sonuç vermezler. Lavabo açıcı ürünler yüksek ısı ve asit yaydığı için gider borularınızı oldukça fazla tahrip edileceği unutulmamalıdır. Mecbur kalmadığınız sürece tıkalı lavabo açıcılarını mümkün olduğunca az kullanmaya çalışın. Tıkalı lavaboyu açacağım diye boruların zarar görmesi sizlere yüksek miktarda faturalar çıkartacağını unutmayınız. Tıkalı lavaboların açılması işlemine geçmeden önce tespiti çok önemlidir. Tıkanık olan yer direk gider mi yoksa gider borusunun içinde mi bunun bilinmesi çok önemlidir.

Basit bir lavabo açma yöntemi ulaşılabilir alandaki birikintinin temizlenmesi ile açılma yöntemidir. Ancak bu yöntem işe yaramaz ise profesyonel bir tesisatçıdan yardım almanız gerekecektir. Marketlerde kolayca ulaşabileceğiniz kimyasallar belki işinizi çözecektir ama uzun vadede altından kalkamayacağınız masraflara neden olabilirler.

Lavabo açmak için seçeceğiniz firma ile sorunun detaylarını kontrol etmesini ve size bilgi vermesini isteyiniz. Çözüm aşamasında kullandıkları yöntemlerin tesisatınıza zararlı bir yöntem olmadıklarından emin olunuz ve işe öyle başlamalarını isteyiniz. Açma işini gerçekleştirecek firmanın güvenilir ve işini özenli yapan çalışma ekibinden olduklarını referanslarından öğrenebilirsiniz. Böylece kötü bir durumda karşılaşmanız durumunda kiminle muhatap olacağınızı bilmenizde yarar olacaktır. Bulaşık makinanızdan çıkan yağlar sonucunda tıkanmış bir lavabo açılacak ise kesinlikle profesyonel bir tesisatçıdan yardım almanız gerekmektedir.

Lavabo tıkanması açma konusunda güvenilir ve uygun fiyatlı yardım almak için sizlere haftanın 7 günü hizmet veren firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Web sitemiz üzerinden tesisat işleriniz için bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzun zamandır tesisat konusunda güvenilir ve çözüm odaklı işlerimizi incelemeniz size karar verme yolunuzda yardımcı olacaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir