Duvardan su sesi geliyor ne yapmalıyım sorusunu sizlere bilgi verecek şekilde inceliyoruz. Oturduğunuz alan için farkında olmadan kötü sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız yazımızı dikkatlice okumanızda fayda olacaktır.

Duvardan su sesi geliyor ise hangi yöntemleri denemeliyim?

Öncelikle bu durumun asıl nedeni borularınızdaki, çatlak veya patlak olabilir. Bunun için yapmanız gereken en kolay yöntem ise tüm muslukların kapalı olduğundan emin olduktan sonra su saatinizi kontrol etmeniz kaçağın size ait olup olmadığına cevap verecektir. Su sızıntılarının en belirgin özelliklerinden biri olan duvardan gelen su sesi sizlere yönlendirici bir çözüm sunacaktır.

Duvardan gelen su sesi, musluklarınız kapalı iken sayacınız dönüyor ise sızıntı olduğunun kanıtıdır. Suyun geldiği yeri tespit edebildiyseniz bu size müdahale için zaman kazandıracaktır. Sızıntıyı önlemek için sıhhi tesisatçılardan yardım almanız gerekecektir. Su sızıntısı önlenmez ise ne gibi sonuçları olur birazda ondan bahsedelim. Öncelikle ay sonunda yüksek bir su faturası sizi bekliyor olacak. Bu durumda kullanmadığınız suyun bedelini ödemek biraz canınızı sıkacaktır. Su sızıntısına müdahale edilmedikçe duvarlarınızda kabarma, boyada renk değişikliği ve evinizi saracak rutubet kokusu da moralinizi bozduğu gibi bütçeniz daha çok sarsılacak. Duvardan su sesi duyuyor iseniz bunu önemsemeli ve kulak arkası etmeden kaynağını araştırmalısınız. İhmal edilmemesi gereken yaptığınız kontrollerde sayacınız dönmüyor ise, apartman veya sitede oturan kişilerinde aynı kontrolü yapması için uyarmanız gerekmektedir. Su sızıntısı sizin olmasa bile oturduğunuz daireye zarar verebilir.

Su sızıntısının kaynağını bulmak, tamir açısından önemli bir zaman kazandıracaktır. Kaynağı bulan sızıntıya en doğru müdahaleyi işini bilen ekiplerin bakması, evinizdeki tadilatın süresini azaltacaktır. Önemli olan doğru kaynağı bulmak ve buna hızlı müdahale etmektir. Eski yöntemlerde olduğu gibi duvarlar kırılmadan, yeni cihazlar sayesinde kaynak nokta atışı ile tespit edilebildiğinden duvarlarınız hasar görmeden kaynak tespit edilebilmektedir. Geriye kalan müdahale ise sızıntı yapan boru değiştirilerek yenilenmesidir.

Sizler için faydalı olacağını düşündüğümüz bu bilgiler sayesinde canınızı sıkacak su sızıntısı olayının, en kısa sürede çözümü için zaman kazanmanıza yardımcı olmasını diliyoruz. Gerisi sıhhi tesisat konusunda uzman olan bizim işimiz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir